Powrót do szkoły QNAP

– edycja QuTS hero –

Zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nadchodzącym webinarze

Powrót do Szkoły QNAP to jeden z najpopularniejszych cykli webinarów które mieliśmy okazje dla Was organizować. Tym razem w Szkole QNAP zajmiemy się jednym z najmłodszych systemów dostępnych w ofercie firmy, czyli QuTS hero. Podczas 8 sesji wprowadzimy Was w tajniki tego systemu od strony teoretycznej i praktycznej.

Wszystkie wydarzenia publikowane będą na naszym kanale na Youtube, wypełniając jednokrotnie formularz rejestracyjny otrzymasz przypomnienie o każdym z wydarzeń.

Zachęcamy również do odwiedzin naszego kanału i zapoznania się z ostatnim cyklem:

Wprowadzenie do systemu i inicjalizacja urządzenia

21.09.2022, godz. 09:45

W trakcie tej sesji porównamy systemy operacyjne dostępne w ofercie firmy QNAP przeznaczone dla urządzeń NAS, zainicjujemy urządzenie oparte na systemie QuTS hero oraz pokażemy jak zmienić system gdybyście zmienili zdanie i chcieli jednak wykorzystać system QTS.

Sieć i przełączniki wirtualne

28.09.2022, godz. 09:45

Tematem sesji drugiej będzie konfiguracja sieci i przełączników wirtualnych. Omówimy rodzaje przełączników wirtualnych, pokażemy jak utworzyć grupę łączy agregowanych, oraz jak oba elementy połączyć w funkcjonalną całość.

Pula pamięci, udziały i LUNy

05.10.2022, godz. 09:45

Jednym z podstawowych zadań jakie należy wykonać po inicjalizacji NASa QNAP jest utworzenie puli pamięci. W trakcie tego wydarzenia omówimy jak wygląda struktura puli pamięci w QuTS hero, a także pokażemy jak utworzyć pulę pamięci i na co zwrócić uwagę przy konfiguracji udziałów sieciowych i LUNów.

Użytkownicy i uprawnienia

19.10.2022, godz. 09:45

Udostępnianie danych zawsze wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji i nadania odpowiednich uprawnień dla użytkowników w naszej organizacji. W rozwiązaniach QNAP do zarządzania uprawnieniami możemy wykorzystać zarówno bazę lokalną jak i bazy zewnętrzne np. Active Directory. Podczas tej sesji zaprezentujemy w jaki sposób można połączyć QNAP z AD lub skorzystać z bazy lokalnej.

Oszczędność przestrzeni dyskowej, czyli kompresja i deduplikacja

09.11.2022, godz. 09:45

System plików ZFS który jest podstawowym elementem odróżniającym QNAPy z QuTS hero od urządzeń z system QTS oferuje wiele zalet. Wśród nich oprócz ochrony przed cichym uszkodzeniem danych znajdują się mechanizmy oszczędzające przestrzeń dyskową jak deduplikacja i kompresja. W trakcie tego wydarzenia pokażemy w jaki sposób oba te mechanizmy pozwalają realnie zaoszczędzić przestrzeń dyskową.

Szybszy dostęp do danych, ZFS Intent Log i cache odczytu

23.11.2022, godz. 09:45

Coraz częściej kluczowym elementem, który bierzemy pod uwagę rozważając systemy magazynowania danych jest wydajność. System QuTS hero został przez producenta wyposażony w mechanizmy przyspieszania dostępu do danych z wykorzystaniem pamięci podręcznej. Podczas sesji zaprezentujemy w jaki sposób skonfigurować pamięć podręczną zapisu SLOG-ZIL oraz pamięć podręczną odczytu i wykorzystać ją w celu przyspieszenia dostępu do danych.

Zabezpieczanie dostępu do urządzenia

07.12.2022, godz. 09:45

W ostatnich latach obserwujemy coraz częstsze ataki kierowane na serwery NAS, powoduje to, że zabezpieczenie dostępu do urządzeń na których przechowujemy dane nigdy nie było tak ważne jak dzisiaj. Siódma sesja PDSQ poświęcona będzie ustawieniom i aplikacjom, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo urządzeń QNAP. Pokażemy jak do tego celu wykorzystać min. Malware Remover, Security Counselor oraz QuFirewall.

Centralne zarządzanie serwerami NAS

14.12.2022, godz. 09:45

Coraz częściej kluczowym elementem, który bierzemy pod uwagę rozważając systemy magazynowania danych jest wydajność. System QuTS hero został przez producenta wyposażony w mechanizmy przyspieszania dostępu do danych z wykorzystaniem pamięci podręcznej. Podczas sesji zaprezentujemy w jaki sposób skonfigurować pamięć podręczną zapisu SLOG-ZIL oraz pamięć podręczną odczytu i wykorzystać ją w celu przyspieszenia dostępu do danych.

Prowadzący
Image
Łukasz Naumowicz
Inżynier QNAP @ FEN
Doświadczony inżynier i trener związany z Konsorcjum FEN od ponad 15 lat. Na co dzień pomaga naszym partnerom w doborze sprzętu i testach, a także wspiera ich w zagadnieniach technicznych.
Image
Mateusz Łuka
Product Manager QNAP @ FEN
Specjalista od sprzedaży rozwiązań QNAP od ponad 6 lat. Dzięki styczności z wieloma rodzajami wdrożeń: od najmniejszych, po duże rozwiązania przemysłowe, ma doświadczenie, którym chętnie dzieli się podczas szkoleń i rozmów z partnerami.
Zainteresowało Cię to spotkanie?
Jesteśmy przekonani, że zaciekawią Cię inne materiały na naszym kanale YT oraz na blogu:
Zasady rejestracji:

Wypełnij formularz i prześlij zgłoszenie rejestracyjne. Otrzymasz maila z linkiem umożliwiającym dostęp do webinarów.
*pola oznaczone gwiazdką i zgody są obowiązkowe

Jeżeli mail nie trafił do Twojej skrzynki odbiorczej, sprawdź folder SPAM.

Przed każdym webinarem dostaniesz dodatkowe powiadomienie z linkiem. Warto skorzystać z pliku kalendarzowego i dodać spotkania do Twojego terminarza.

Wykorzystaj link polecający przesłany w mailu i odbieraj dodatkowe nagrody!

Zarejestruj się:

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nazwa firmy*

  Telefon

  Zaznacz zgody, by zakończyć rejestrację:

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail w celach związanych z uczestnictwem w wydarzeniu.

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail, w celu przekazywania informacji poszkoleniowych, informacji o innych szkoleniach organizowanych przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. oraz informacji handlowych.