Nabór wniosków trwa!
19 lipca wystartował nabór wniosków do projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Zgłosić może się każda jednostka samorządowa: gmina, powiat czy województwo.

Czym jest Cyberbezpieczny Samorząd?

 

To projekt grantowy skierowany do jednostek samorządowych. Cyberbezpieczny Samorząd ma być odpowiedzią na rosnącą liczbę ataków na instytucje publiczne, jak i na potrzebę edukacji pracowników administracyjnych w zakresie cyberhigieny.

Dołącz do bezpłatnej serii webinarów, by dowiedzieć się, na jakie zagrożenia samorządy powinny zwrócić szczególną uwagę i jak wykorzystać dofinansowanie na niezawodną ochronę danych.

Cyberbezpieczny Samorząd.
Backup dla administracji publicznej

Kopie zapasowe i odzyskiwanie danych są niezbędne do utrzymania ciągłości działania instytucji publicznych.

Ogranicz ryzyko utraty danych – wybierz Xopero Unified Protection 4Gov – połączenie sprzętu do backupu z macierzą dyskową, archiwizatorem i urządzeniem deduplikującym. Do tego: gwarancja cyberodporności na ataki, awarie i błędy ludzkie.

Do 30 września 2023r. potrwa nabór wniosków na dofinansowanie zakupów dla jednostek samorządowych w ramach programu Cyberbezpieczny Samorząd. Już teraz możesz się dowiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć sieć w JST zgodnie z założeniem programu, wdrażając system NACVIEW.

NACVIEW to system NAC (Network Access Control),

który umożliwia kontrolę dostępu do sieci poprzez uwierzytelnianie i autoryzację użytkowników i urządzeń. Wdrożenie NACVIEW stanowi pierwszy kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa sieci JST. Dzięki niemu możliwa jest kontrola i zarządzanie kto i do jakich zasobów uzyska dostęp na podstawie wcześniej zdefiniowanych polityk bezpieczeństwa.

85,2 tys.

W grudniu 2022 CSIRT NASK odnotował 85,2 tys. zgłoszeń incydentów cyberbezpieczeństwa. To ponad czterokrotny wzrost w porównaniu do grudnia 2021.

Lista webinarów

Webinar – Cyberbezpieczny Samorząd z NACVIEW

10.10.2023 – 11.00

Rozwiązanie NACVIEW – to polski system klasy NAC (ang. Network Access Control), wpisujący się w kluczowe obszary, objęte dofinansowaniem. Poznaj je bliżej podczas webinaru!

Backup dla sektora publicznego – na co zwrócić uwagę?

04.10.2023 – 10.00

Bezpieczna, skuteczna, regularna… Jest dużo wymagań, które powinna spełniać kopia zapasowa. Dołącz do webinaru i dowiedz się, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru backupu dla JST!

Wiesz, że masz obowiązek przeprowadzania testów zabezpieczeń?

10.10.2023 – 11.00

Skąd masz pewność, że dane Twojej jednostki są dostępne i możliwe do odzyskania w każdej chwili? Pamiętaj o obowiązku regularnego testowania skuteczności środków cyberbezpieczeństwa.

Zasady umówienia konsultacji:

Wypełnij formularz i prześlij zgłoszenie.
*pola oznaczone gwiazdką i zgody są obowiązkowe

Zgłaszając chęć konsultacji wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NGE Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (ul. Kartuska 228A, 80-125 Gdańsk) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail w celach związanych z uczestnictwem w wydarzeniu.

Zgłaszając chęć konsultacji wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NGE Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku (ul. Kartuska 228A, 80-125 Gdańsk) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail, w celu przekazywania informacji poszkoleniowych, informacji o innych szkoleniach organizowanych przez NGE Polska Sp. z o.o. oraz informacji handlowych.

Umów się na konsultację