Synology Intensive Training
Zapraszamy do rejestracji
ImageImageImage
W czasie 4 dni szkolenia przekazano ogromną ilość wiedzy merytorycznej na bardzo wysokim poziomie. Prezentacja była zrozumiała, a ćwiczenia praktyczne przeprowadzone w taki sposób, aby opanować w całości materiał szkolenia. Szkolenie przeprowadzone było z użyciem odpowiednio dobranej infrastruktury fizycznej i wirtualnej, a prowadzący byli wzorowo przygotowani do szkolenia.
Wojciech Miszkiewicz
RASTAL Sp. z o.o.
Po szkoleniach DSM oraz Backup Architect pozyskałem sporo nowej wiedzy oraz nabrałem doświadczenia z urządzeniami marki Synology. Wbrew pozorom urządzenie DS220+ jest bardzo funkcjonalne.
Mariusz Frelke
Inter-Comp.pl
Nasz kierownik Robert, który m.in. zapewnia wsparcie techniczne klientom, zdobył kolejny certyfikat Synology. Po intensywnym kursie FEN zyskał wiedzę na temat wcale nie tak oczywistych backupów NAS. Sprawny system kopii zapasowych i przechowywania plików jest kluczowy w wielu firmach.
MIT GROUP MARIUSZ ZNAMIEROWSKI
Szkolenie płatne
Synology SIT FB Skibi

Certyfikowane Centrum Szkoleniowe FEN zaprasza na certyfikowane szkolenia SIT.

Synology Intensive Training to cztery opracowane przez specjalistów moduły, a od stycznia 2022 możesz w każdym z nich uczestniczyć w języku polskim.

Szkolenie DSM Architect to podstawa do dalszego rozwoju z Synology.

Program skierowany jest do sprzedawców, integratorów, konsultantów i użytkowników biznesowych, którzy sprzedają lub używają produktów Synology. Jednak w naszym szkoleniu możesz wziąć udział także, jeśli po prostu masz serwer Synology i chcesz poszerzyć swoją wiedzę.

Dodatkowo integratorzy po zdobyciu certyfikatu uzyskują dodatkowe benefity (żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się mailowo lub telefonicznie – 501 899 736 lub 510 044 708).

Certyfikowane szkolenie Synology Intensive Training daje wiedzę techniczną pozwalającą na sprawniejsze wdrażanie rozwiązań Synology oraz świadczenie usług związanych ze sprzętem Synology. Zainwestowany czas i pieniądze zwracają się w szybszym dobieraniu sprzętu Synology pod konkretne wymagania, co przekuwa się na wzrost sprzedaży.
Firmy, które mają w swoich szeregach pracownika ze zdanym kursem są wyszczególnione na oficjalnej stronie Synology.com w zakładce „Gdzie kupić?”.

Na czym polega szkolenie?

Wszystkie szkolenia w FEN: DSM Architect, Backup Architect, Productivity Architect i Surveillance Architect obecnie odbywają się online i trwają po dwa dni, 9:00-17:00.

W tym czasie nasz certyfikowany szkoleniowiec szczegółowo przedstawi omawiane tematy (dokładna lista poniżej i na stronie Synology) oraz przeprowadzi ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Oczywiście podczas całego szkolenia można zadawać pytania bez ograniczeń.

Na koniec drugiego dnia uczestnicy otrzymują dostęp do 45-minutowego testu certyfikacyjnego. Wyniki otrzymujesz od razu, a w razie niepowodzenia w ciągu tygodnia można spróbować jeszcze raz. Na ten moment egzamin cieszy się 100% zdawalnością.

Certyfikat potwierdza wiedzę i umożliwia członkostwo w Programie Partnerskim (poziom Silver, Gold, Platinum).

Zapraszamy już dziś na zapisy na nowe, premierowe moduły szkoleń Productivity Architect oraz Surveillance Architect!
Terminy oraz zakres materiału dla wszystkich szkoleń Synology SIT dostępne są poniżej.
Kursy będą realizowane na nowym systemie DSM 7.0!

Szkolenia zostały podzielone na cztery zakresy materiałów:
SIT_Surveillance_Logo
Surveillance Architect
Q2 2022

Monitoring wizyjny to coraz popularniejsze przeznaczenie inwestycyjne dla urządzeń Synology.

Szkolenie Surveillance Architect ma na celu przedstawić i zapoznać kursantów z parametrami z dziedziny nadzoru wizyjnego oraz niezwykle rozbudowanym systemem Surveillance Station, który przekształca urządzenie Synology NAS w pełnoprawny rejestrator do monitoringu IP.

Materiał kompleksowo omówi poniższe rozwiązania:

 • Podstawy CCTV w oparciu o kodowanie obrazu
 • Odpowiednia optymalizacja ustawień
 • Głęboka analiza obrazu oparta o dedykowany sprzęt AI DVA3221
 • System POS (Point-of-Sale) jako dedykowane środowisko dla handlu & hotelarstwa
 • Konfiguracja systemu przy dużych projektach
 • Zarządzanie użytkownikami w systemie CCTV
 • Centralne zarządzanie przy pomocy modułu CMS
 • Tryb przełączania awaryjnego w strukturze CMS
 • Funkcja Smart Home
 • Omówienie dodatkowych modułów zintegrowanych z Surveillance Station (KD, VDP itd.)
 • … itd.

Jeśli masz pytania dotyczące programu szkoleń, skontaktuj się z certyfikowanym inżynierem Synology Łukaszem Skibińskim: lukasz.skibinski@fen.pl.

SIT_Productivity-Architect-v1_Logo
Productivity Architect
8-9 lutego 2022

Szkolenie Productivity Architect to moduł, który przybliży i pokaże możliwości sprzętu marki Synology.

Tym razem kurs będzie omawiał odpowiednie narzędzia do pracy w firmie wykorzystując sprzęt Synology.

Wspomniane narzędzia są niezwykle pomocne gdyż umożliwiają wymianę danych i informacji w organizacji, planowanie zadań oraz spójny system w oparciu o jedno środowisko produkcyjne.

Materiał kompleksowo omówi poniższe rozwiązania:

 • Synology Drive & Synology Office
 • Synology Chat
 • Synology Calendar
 • Synology Contact
 • Synology Note Station
 • Synology MailPlus Client & Server
 • Synology Presto

Więcej informacji o programie szkolenia chętnie udzieli nasz certyfikowany inżynier Synology – Łukasz Skibiński

SIT_DSMv7_Logo
DSM Architect
1-2 marca 2022

Szkolenie DSM Architect przedstawia linię produktową urządzeń Synology oraz początkową konfigurację systemu DSM (Disk Station Manager), na którym opiera się prawidłowe działanie NAS Synology.

Materiał omawia wszystkie niezbędne funkcje, które należy ustawić, aby optymalnie wykorzystać potencjał sprzętu m.in.:

 • Zarządzanie przestrzenią dyskową,
 • Ustawienia sieciowe,
 • Zarządzanie użytkownikami/grupami użytkowników,
 • Protokoły SMB/CIFS/NFS,
 • Listy kontroli dostępu ACL,
 • Centralne zarządzanie,
 • Ustawienia domeny w oparciu o Synology Directory Server,
 • Zdalny dostęp,
 • Omówienie rozwiązywania zaistniałych problemów,
 • … itd.

DSM Architect jest pierwszym krokiem uprawniającym i przygotowującym do kolejnych szkoleń m.in. Backup Architect i do wejścia na kolejne poziomy Programu Partnerskiego Synology. Więcej informacji o programie szkolenia i filmy przygotowawcze znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

backup
Backup Architect
8-9 marca 2022

Podczas szkolenia Backup Architect przedstawimy najważniejsze zagadnienia backupu oraz związane z nimi wymagania/obostrzenia a także pełny zakres możliwości wykonywania kopii zapasowych przy użyciu dedykowanych, darmowych narzędzi Synology.

Materiał kompleksowo omówi poniższe rozwiązania:

 • Metody wykonywania kopii zapasowych w środowisku Synology,
 • Snapshot Replication,
 • Hyper Backup / Hyper Backup Vaul,
 • Synology Drive,
 • USB Copy,
 • Synology C2,
 • Active Backup for Business,
 • Active Backup for Microsoft 365.

Więcej informacji o programie szkolenia i filmy przygotowawcze znajdziesz na oficjalnej stronie producenta. Jeśli masz pytania dotyczące programu szkoleń, skontaktuj się z certyfikowanym inżynierem Synology Łukaszem Skibińskim: lukasz.skibinski@fen.pl.

Prowadzący
Image
Łukasz Skibiński
Certified Synology Trainer
Certyfikowany inżynier Synology, który na co dzień wspiera partnerów oraz klientów końcowych w doborze i konfiguracji rozwiązań Synology.
Jak przygotować się do szkolenia?
LAB

Podczas szkolenia nie musisz używać swojego serwera NAS Synology, bo uczestnicy łączą się do wirtualnych PC które mają dostęp do NAS-ów, czyli całego fizycznego środowiska szkoleniowego.

Do szkolenia potrzebujesz komputera z dostępem do Internetu, opcjonalnie słuchawek z mikrofonem. Zarezerwuj sobie czas i spokojną głowę, bo to intensywne dwa dni z dużą dawką wiedzy.

Wcześniej warto przypomnieć sobie podstawy oglądając filmiki na stronie Synology.

Czym różni się certyfikowane szkolenie SIT od innych dostępnych w Internecie?

Przede wszystkim jest właśnie certyfikowane. SIT to jedyny sposób na zdobycie oficjalnego certyfikatu bezpośrednio od producenta.

Podczas Synology Intesive Training, w odróżnieniu od innych kursów, możesz od razu sprawdzić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanego trenera.

Ponadto klienci biznesowi z certyfikatem znajdują się na liście oficjalnych partnerów Synology, co ułatwia dotarcie do nowych klientów: tu.

Synology SIT FB2
Jak długo ważny jest certyfikat?

Ważność certyfikatów zależy od wersji oprogramowania i rozwiązań sprzętowych, ale jest nie krótsza niż 2 lata. Przewidujemy odpowiednie re-certyfikacje w przyszłości.

Dodatkowo Synology zebrało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: FAQ

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami mailowo (Łukasz Skibiński lukasz.skibinski@fen.pl) lub telefonicznie 510 044 708.

 

 

Miejsce szkolenia:
Szkolenie w formie online
Koszt pojedynczego szkolenia wynosi 1499 zł netto
Zasady rejestracji:

Wypełniając poniższy formularz deklarujesz chęć uczestnictwa w szkoleniu SIT. W pierwszej fazie organizacji szkolenia zbieramy osoby chętne, z którymi wspólnie ustalimy termin.

Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Państwem w celu ustalenia szczegółów.

W razie pytań prosimy o skorzystanie z kontaktu (niebieski dymek w prawym dolnym rogu ekranu) lub kontakt mailowy.

Rejestracja

DSM Architect 1-2 marca 2022
Backup Architect 8-9 marca 2022
Productivity Architect 8-9 lutego 2022
Surveillance Architect Q2 2022

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail w celach związanych z uczestnictwem w wydarzeniu.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail w celu przekazywania informacji poszkoleniowych, informacji o innych szkoleniach organizowanych przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. oraz informacji handlowych.