Warsztaty QNAP x Nakivo
Wrocław, 29 października 2019
Zdjęcia z poprzedniej edycji

Zapraszamy na II edycję warsztatów QNAPxNakivo przeznaczonych dla firm sprzedających rozwiązania QNAP lub Nakivo.

Autoryzowane Centrum Treningowe FEN zaprasza na warsztaty „Jak efektywnie wykorzystywać serwery QNAP i oprogramowanie Nakivo do ochrony środowisk wirtualnych”. Szkolenie dedykowane jest obecnym i przyszłym partnerom FEN, zajmującym się rozwiązaniami QNAP i Nakivo. Podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną w postaci sześciu LABów.

QNAP to producent NASów przeznaczonych dla użytkowników domowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz profesjonalnych macierzy dedykowanych dla dużych firm, wymagających wysokiej wydajności lub przechowujących duże ilości danych.

W trakcie naszego spotkania pokażemy w jaki sposób efektywnie wykorzystać system QTS do ochrony danych i jak QNAP może współpracować ze środowiskami wirtualnymi.

Nakivo to amerykański producent oprogramowania skierowanego głównie do ochrony środowisk wirtualnych Vmware, Hyper-V, AWS oraz Nutanix. Niezależnie od tego czy chcesz robić backup, replikację czy odtwarzanie całego zestawu maszyn wirtualnych, Nakivo ma wbudowane niezbędne mechanizmy do realizacji tych celów. W trakcie warsztatów opowiemy o funkcjonalnościach rozwiązania, pokażemy jak je zainstalować na QNAPie i jak działa w praktyce. Producent bardzo szybko rozwija zakres oferowanych funkcjonalności co potwierdza dodana w wersji 9.0 możliwość backupu fizycznych maszyn z systemem Windows Server.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego skonfigurowania zarówno QNAPa jak i oprogramowania Nakivo oraz ochrony dedykowanej maszyny wirtualnej.

Spotkanie prowadzone będzie przez inżyniera i trenera z ponad 10 letnim doświadczeniem – Łukasza Naumowicza.

Czas trwania: 1 dzień
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szkolenie jest przeznaczone dla firm zajmujących się sprzedażą rozwiązań QNAP lub Nakivo. Jeżeli jesteś administratorem rozwiązań QNAP lub Nakivo skontaktuj się z nami w celu sprawdzenia dostępności warsztatów dla użytkowników końcowych w Twojej okolicy.

Zaczynamy o godzinie 9:30 (rejestracja od godziny 9:00)
Koniec o godzinie 16:30

Warsztaty Certyfikowane
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.

Uczestnik zobowiązany jest przynieść:
· Każdy uczestnik musi posiadać swój komputer z systemem Windows (wymagane uprawnienia administratora) wyposażony w kartę Ethernet.

Agenda warsztatów:

Zaczynamy o godzinie 9:00:

 1. Wprowadzenie
 2. Architektura pamięci masowej QNAP
  LAB 1 . Zapoznanie z interfejsem i architekturą przestrzeni dyskowej.
 3. Metody ochrony i optymalizacji dostępu do danych w QNAP
  LAB 2. Foldery udostępnione migawek jako przykład zabezpieczenia danych użytkowników.  Tworzenie folderów, mapowanie i migawki folderów.
 4. Współpraca QNAP ze środowiskami wirtualizacyjnymi
  LAB 3. Tworzenie wirtualnych dysków(LUNów) i podłączanie się do nich.
 5. Unikalne cechy i architektura rozwiązania Nakivo
  LAB 4. Instalacja Nakivo na QNAP
 6. Backup i Replikacja środowisk wirtualnych z wykorzystaniem QNAP i Nakivo
  LAB 5. DEMO Backup maszyn wirtualnych i odtwarzanie maszyn i obiektów.
 7. Mechanizm Site Recovery
  LAB 6. 
  DEMO Scenariusze Site Recovery przykłady i zastosowania.

Koniec o godzinie 16:30.

[ultimate_google_map zoom=”14″ map_style=”subtle-grayscale” map_markers=”ul. Kwiska 1/3, Wrocław”]
Miejsce szkolenia:
BOUTIQUE HOTEL’S

ul. Kwiska 1/3
54-210 Wrocław

Prowadzący
Łukasz Naumowicz
Certyfikowany inżynier QNAP

Certyfikowany architekt i trener z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT.

Na przestrzeni lat specjalizował się w różnych rozwiązaniach od sieci LAN/WLAN przez rozwiązania bezpieczeństwa, aż po systemy magazynowania i ochrony danych, co pozwala mu spojrzeć na aktualne potrzeby i problemy z szerszej perspektywy i dobrać optymalne rozwiązanie.

Zasady rejestracji:

Szkolenie jest przeznaczone dla firm zajmujących się sprzedażą rozwiązań QNAP lub Nakivo. Jeżeli jesteś administratorem rozwiązań QNAP lub Nakivo skontaktuj się z nami w celu sprawdzenia dostępności warsztatów dla użytkowników w Twojej okolicy.

Wypełniając poniższy formularz deklarujesz chęć uczestnictwa w warsztatach QNAP x Nakivo we Wrocławiu, 29 października 2019 roku.

Po wypełnieniu formularza otrzymasz potwierdzenie wypełnienia formularza, a następnie kolejną wiadomość z potwierdzeniem rejestracji w przypadku zakwalifikowania się do udziału w warsztatach.

Organizator zastrzega sobie możliwość wystawienia faktury na 500 zł netto, w przypadku gdy uczestnik spotkania nie stawi się na warsztatach. Koszty związane są ze zwrotem nakładów poniesionych na organizację szkolenia.

W razie pytań prosimy o skorzystanie z kontaktu (niebieski dymek w prawym dolnym rogu ekranu) lub kontakt mailowy.

[bsf-info-box icon=”dfd-icon-ribbon_star” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Solidna dawka wiedzy technicznej” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
[bsf-info-box icon=”dfd-icon-businessman” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Tylko 10 miejsc” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.