MIESIĄC Z QNAP____
#fenITup – miesiąc z QNAP
Luty 2022
ImageImageImageImageImageImage
Było rzeczowo i na temat. Co ważne - bez zagłębiania się w podstawy, które jak rozumiem każdy uczestnik podobnego webinara powinien znać. Usystematyzowałem swoją wiedzę, kilka rzeczy się dowiedziałem, na kilka zwróciłem uwagę, choć wcześniej się nie zagłębiałem. Kilka faktów było też dla mnie nowych - z pewnością jest sprawdzę i zastosuję (np. wyjście wideo z wirtualnej maszyny na HDMI). Webinar jak najbardziej pomoże w doborze sprzętu dla klientów.
Miłowan Odya
MALTO
Temat był potraktowany bardzo dokładnie, webinar długi, ale bez niepotrzebnego oczekiwania, przykłady przygotowane wcześniej i wszystko działało. Podziwiam prowadzącego.
Michał Błach
blach.eu
Bardzo skrupulatnie prowadzony webinar. Żaden szczegół nie został pominięty. A szczegóły są ważne. Bardzo mi się podobał ten Webinar. Pełny profesjonalizm.
Grzegorz Wójtowicz
BEEFORE
Merytoryczne informacje i porządek prowadzonego spotkania - nakreślony plan, logiczne przechodzenie od jednego, do następnego tematu; zobrazowanie omawianych zagadnień przy użyciu ciekawych ilustracji i Live demo.
Sławek Burak
Sun Capital Sp. z o.o.
Zdecydowanie sposób prowadzenia - przekaz był jasny i zrozumiały dla pracownika, nie zajmującego się na co dzień technicznymi aspektami NAS.
Adrian Pokorski
Cocon Systemy Komputerowe Sp. z o.o. Sp. k.
Szczegółowość omawianych zagadnień i przykłady ich zastosowania.
Dariusz Janczyk
edarpol
#fenITup_press – nagranie pierwsze
Video

fenITup_press, czyli comiesięczne podsumowanie naszej działalności.

Jak przekonacie się sami, dzieje się dużo – w pierwszym odcinku Pressa Łukasz wprowadzi Was w harmonogram najbliższych zmian w FENie – przede wszystkim związanych z nowym b2b. Opowie też o tym, co znajdziecie na naszym kanale na YouTube, pokaże kilka atrakcyjnych nowości dla gadżeciarzy – i nie tylko!

#fenITup_unboxing  – Qnap TS-230
Video

Do czego służy i jak jest zbudowany NAS? Jak zacząć przygodę z tymi rozwiązaniami, zapewnić sobie dodatkowe miejsce na dane i jednocześnie je ochronić? Co musisz zrobić zanim rozpoczniesz konfiguracje?

Na te i inne pytania odpowiadamy w najnowszym materiale opublikowanym na naszym kanale na You Tube. Chcesz dowiedzieć się więcej o QNAP TS-230?

Zapraszamy!

#fenITup_HowTo
Video

Urządzenia NAS na których przechowujemy nasze dane są łakomym kąskiem dla oprogramowania szyfrującego, dlatego ilość ataków na nie stale wzrasta i konieczne jest zapewnienie dodatkowych zabezpieczeń. Nasze najnowsze HowTo poświęcone będzie aplikacji QuFirewall przeznaczonej dla serwerów QNAP.

Aplikacja QuFirewall pozwala ograniczyć dostęp do urządzenia na podstawie adresów IP, geolokalizacji, protokołów sieciowych czy nr portów. Pokażemy Wam jak wygląda ochrona na urządzeniu bez QuFirewalla, jak zainstalować tą aplikację i wybrać jeden z istniejących profil bezpieczeństwa lub stworzyć swój profil, a także w jaki sposób można przeanalizować ruch który został zablokowany.

#fenITup_webinar – “Wirtualizacja na QNAP”
Video

Pierwszy w 2022 roku webinar techniczny w ramach naszych spotkań rozwijających wiedzę #fenITUP poświęcony marce QNAP.

Coraz częściej maszyny fizyczne są wirtualizowane w celu oszczędności i lepszego wykorzystania możliwości współczesnych serwerów sprzętowych. Rolę wirtualizatora mogą pełnić jednak nie tylko przeznaczone do tego systemy jak Vmware czy Hyper-V ale również wybrane modele urządzeń NAS wyposażone w odpowiednie aplikacje.

Podczas wydarzenia opowiemy o możliwościach wirtualizacji jakie dają urządzenia QNAP, w oparciu o aplikację Virtualization Station. Odpowiemy min. na pytania jak właściwie wybrać serwer do takich zastosowań, jak działa współdzielenie pamięci pomiędzy maszynami oraz po co potrzebne są narzędzia „Guest Tools”.

Prowadzący
Image
Łukasz Naumowicz
Certyfikowany Inżynier Qnap @ FEN
Doświadczony inżynier i trener związany z Konsorcjum FEN od 15 lat. Na co dzień pomaga naszym partnerom w doborze sprzętu i testach, a także wspiera ich w zagadnieniach technicznych.
Image
Mateusz Łuka
Product Manager Qnap @ FEN
Specjalista od sprzedaży rozwiązań QNAP od ponad 6 lat. Dzięki styczności z wieloma rodzajami wdrożeń: od najmniejszych, po duże rozwiązania przemysłowe, ma doświadczenie, którym chętnie dzieli się podczas szkoleń i rozmów z partnerami.