Powrót do Szkoły QNAP – 2 klasa
Zarejestruj się i odbierz komplet materiałów

Zapraszamy Państwa na cykl spotkań Powrót do szkoły QNAP – druga klasa gwarantujemy Wam obszerną dawkę wiedzy dotyczącą rozwiązań QNAP, skomponowaną tak, aby zarówno osoby dopiero planujące wybór rozwiązania, zaczynające przygodę z QNAP jak i doświadczeni administratorzy znaleźli w nich coś dla siebie.

Cykl składa się z 8 spotkań, których tematyka porusza różne możliwości wykorzystania rozwiązań QNAP, zarówno w środowisku biznesowym jak w i domu.

Wszystkie spotkania składają się z części prezentacyjnej oraz demo, podczas każdej z sesji była możliwość zadawania pytań, które każdorazowo zbieraliśmy i udostępniamy odpowiedzi w formie listy najczęściej zadawanych pytań.

Opinie
Krótko i zwięźle. Każdy kto jest zainteresowany tematem NAS-ów bez wyjątku powinien słuchać Waszych szkoleń: Robicie świetną robotę!
Poszerzyłem swoją wiedzę w zakresie konfiguracji urządzeń.
Jak się okazało moja wiedza była powiedzmy ‘skromna’ a po całym cyklu warsztatów wiem że mam potężne narzędzie w domu.
Rewelacyjni prowadzący, w jasny i przejrzysty sposób wyjaśnili wszelkie moje wątpliwości i teraz mogę powiedzieć że w końcu ‘znam się na tym’.
Grupa profesjonalistów z pasją i oddaniem angażująca się w to co robi. Świat technologii nie stanowi dla nich tajemnicy.
Spis tematów:
(kliknij i przejdź do pełnego opisu)
QTS, QES, QuTS Hero, a może QuTS Cloud, rozwiązania dopasowane do potrzeb
Bezpieczeństwo danych i urządzenia.
Praca zdalna
1.2..3… Backup
Magazyn danych i wirtualizator w jednym
Rozwiązania sieciowe od QNAP
Qnap Enterprise Storage
QNAP po godzinach
Lekcja 1
Temat: QTS, QES, QuTS Hero, a może QuTS Cloud, rozwiązania dopasowane do potrzeb.

W trakcie pierwszej lekcji, na rozgrzewkę odświeżymy wiedzę o tym, czym jest QNAP, porównamy dostępne systemy operacyjne, pomożemy odnaleźć się w portfolio tego producenta i wybrać system oraz urządzenie odpowiednie do Waszych potrzeb. Podczas demo, pokażemy jak łatwo dobrać rozwiązanie korzystając z ogólnie dostępnych narzędzi, sprawdzić kompatybilność poszczególnych komponentów, porównać wydajności różnych urządzeń, podpowiemy też o czym nie zapomnieć kompletując akcesoria.

Lekcja 2
Temat: Bezpieczeństwo danych i urządzenia.

Drugie spotkanie poświęcone będzie bezpieczeństwu naszego urządzenia oraz przechowywanych danych. Opowiemy, jak skorzystać z wbudowanych mechanizmów zabezpieczeń w tym uwierzytelniania dwuskładnikowego, ograniczyć dostęp do określonych usług, ochronić się przed atakami typu brute force, przeskanować pliki w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. W trakcie demo pokażemy, jak migawki pozwalają chronić dane umieszczone na QNAP oraz w jaki sposób możemy je odtworzyć w razie przypadkowego bądź celowego ich usunięcia, bez angażowania administratora.

Lekcja 3
Temat: Praca zdalna.

Ostatnich kilka miesięcy wymusiło reorganizacje pracy w wielu firmach i instytucjach publicznych, dlatego w trakcie trzeciego spotkania skupimy się na metodach i funkcjonalnościach wbudowanych w QNAP ułatwiających pracę zdalną. Opowiemy o tym jak QNAPa zmienić w prywatną chmurę, w której nie potrzeba licencji, a o lokalizacji danych decydujesz Ty oraz w jaki sposób zestawić bezpieczne połączenie ze swoim QNAPem. Pokażemy, jak zaszyfrowane dane udostępniać z wykorzystaniem przeglądarki dla pracowników lub zewnętrznych kontrahentów.

Lekcja 4
Temat: 1.2..3… Backup.

Do tego, że backup warto robić chyba nikogo nie trzeba przekonywać, dlatego na czwartym spotkaniu opowiemy o możliwościach wykorzystania QNAPa jako repozytorium backupu. Dowiecie się więcej o aplikacjach wbudowanych jak Hybrid Backup Sync, aplikacjach dodatkowych umożliwiających backup danych z komputerów (bez dodatkowych licencji) czyli Netbak Replicator. W trakcie demo pokażemy w jaki sposób QNAPa możecie wykorzystać do ochrony środowisk fizycznych i zwirtualizowanych korzystając z jednego z najszybciej rozwijających się oprogramowań do backupu na rynku, czyli Nakivo Backup & Replication v10.

Lekcja 5
Temat: Magazyn danych i wirtualizator w jednym.

iSCSI, NFS, a może Fibre Channel, metody podłączenia QNAPa jako magazynu do środowisk wirtualizacyjnych będą tematem naszego piątego spotkania, to które z nich możecie wykorzystać zależy głównie od rozwiązania (i systemu) QNAP które wybierzecie, przedstawimy Wam poszczególne opcje. Podczas demo pokażemy w jaki sposób wykorzystać QNAPa jako datastore w środowiskach wirtualizacji i jednocześnie skorzystać z jego funkcji wirtualizatora, aby w razie awarii uruchomić najważniejsze maszyny wirtualne na naszym NASie.

Lekcja 6
Temat: Rozwiązania sieciowe od QNAP.

Podłączenie NASa do sieci interfejsem 1 Gb/s nie pozwoli wykorzystać w pełni możliwości nawet pojedynczego dysku twardego, dlaczego tak? Tym i innymi zagadnieniami związanymi z rozwiązaniami sieciowymi, w tym portfolio przełączników QNAP zajmiemy się podczas lekcji szóstej, omówimy rozwiązania QSW i QSW-M, a w trakcie demo pokażemy Wam QGD-1600P czyli rozwiązanie dwa w jednym (NAS+przełącznik), dzięki któremu możemy kilka funkcji np. serwer monitoringu wizyjnego i jednocześnie podłączenie kamer załatwić jednym urządzeniem.

Lekcja 7
Temat: Qnap Enterprise Storage.

System magazynowania mieszczący ponad 1 PB danych dla QNAP to nie problem, wszystko dzięki temu, że producent ma w portfolio rozwiązania dedykowane do różnych środowisk. W trakcie lekcji siódmej opowiemy jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie systemu plików ZFS, a podczas demo pokażemy, jak wygląda konfiguracja urządzeń z systemem QES, w jaki sposób zapewniana jest wysoka dostępność na poziomie samego urządzenia (dwa wbudowane kontrolery) oraz jak można synchronizować dane w czasie rzeczywistym korzystając z pary macierzy.

W domu
Temat: QNAP po godzinach.

W trakcie ostatniego spotkania naszego cyklu, przyjrzymy się funkcjom mniej biznesowym i pokażemy jak QNAPa można wykorzystać w domu jako centrum rozrywki, repozytorium zdjęć z automatycznym wyszukiwaniem i kategoryzacją, stację pobierania danych lub po prostu centralny hub na dane z komputerów i urządzeń mobilnych.

Prowadzący
Lukasz_N
Łukasz Naumowicz
Sales Engineer QNAP at FEN

Certyfikowany architekt i trener z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży IT.

Na przestrzeni lat specjalizował się w różnych rozwiązaniach od sieci LAN/WLAN przez rozwiązania bezpieczeństwa, aż po systemy magazynowania i ochrony danych, co pozwala mu spojrzeć na aktualne potrzeby i problemy z szerszej perspektywy i dobrać optymalne rozwiązanie.

Mateusz_L
Mateusz Łuka
Product Manager QNAP at FEN

Specjalista od sprzedaży rozwiązań QNAP od ponad 5ciu lat. Dzięki styczności z wieloma rodzajami wdrożeń: od najmniejszych, po duże rozwiązania przemysłowe, ma doświadczenie, którym chętnie dzieli się podczas szkoleń i rozmów z partnerami.

Zasady rejestracji:

By odebrać materiały szkoleniowe, wypełnij formularz i zaznacz wymagane zgody. Komplet materiałów: nagrania, prezentacje i odpowiedzi na pytania trafią bezpośrednio na wskazaną skrzynkę mailową.

Jeżeli mail nie trafił do Twojej skrzynki odbiorczej, sprawdź folder SPAM.

Odbierz komplet materiałów:

  Imię*

  Nazwisko

  Adres email*

  Nazwa firmy

  NIP

  Telefon

  Relacja*

  Używam QNAPSprzedaję QNAPPotrzebuję pomocy w doborze QNAP

  Typ użytkownika*

  FirmaOsoba prywatna

  Zaznacz zgody, by zakończyć rejestrację:

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, NIP, numeru telefonu, adresu e-mail w celach związanych z uczestnictwem w wydarzeniu.

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, NIP, numeru telefonu, adresu e-mail, w celu przekazywania informacji poszkoleniowych, informacji o innych szkoleniach organizowanych przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. oraz informacji handlowych.