central-home

Security made simple

Technologie SOPHOS wyznaczają nowe standardy w branży Security. Polskie rynki na tle całego regionu wschodniej Europy wskazywane są jako najlepiej przygotowane na przyjęcie nowych rozwiązań i warto je poznać by nie zostać w tyle. FEN, jako dystrybutor SOPHOS w Polsce zaprasza na cykl szkoleń “SOPHOS bez tajemnic”, który odkryje przed Państwem najważniejsze czynniki, które sprawiają że SOPHOS będzie najważniejszym graczem rynku Security w najbliższych latach.

Prowadzący:
Marek Dalke
Certyfikowany Architekt SOPHOS
Łukasz Naumowicz
Certyfikowany Inżynier SOPHOS
SG UTM i XG Firewall czyli zunifikowana ochrona sieci.
Cykl zakończony, zapraszamy do śledzenia nowych wydarzeń.

Rozwiązań typu Unified Threat Management czy Next Generation Firewall na rynku jest wiele. Dlaczego warto chronić sieć? Czym na tle konkurencji wyróżnia się Sophos? Które z rozwiązań wybrać i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze? W trakcie prezentacji przedstawimy funkcjonalności dobrze znanej serii SG UTM oraz najnowszej w rodzinie Sophos serii XG Firewall.

Enduser
Endusser-new
Endpoint Protection, ochrona stacji roboczych i urządzeń mobilnych.
Cykl zakończony, zapraszamy do śledzenia nowych wydarzeń.

Spotkałeś się już z Crypto Lockerem? Na sesji opowiemy o tym co potrafi i w jaki sposób zabezpieczyć firmowe zasoby przed oprogramowaniem typu ransomware i innym złośliwym kodem. Omówimy narzędzia pozwalające zwiększyć produktywność pracowników i wymusić polityki filtrowania stron www czy filtrowania aplikacji już na poziomie urządzenia końcowego. Pokażemy jak proste w praktyce może być zarządzanie politykami bezpieczeństwa w heterogenicznym środowisku złożonym z wielu systemów operacyjnych.

Safe Guard Encryption, szyfrowanie dysków twardych, urządzeń przenośnych i danych w chmurze. 
Cykl zakończony, zapraszamy do śledzenia nowych wydarzeń.

Każdego tygodnia na lotniskach tylko w US ginie ponad 8000 laptopów, zastanawiałeś się kiedyś ile warte są dane na stacjach roboczych i urządzeniach mobilnych w Twojej firmie? W trakcie sesji opowiemy w jaki sposób chronić bezcenne zasoby przechowywane nie tylko na dyskach twardych, ale również urządzeniach przenośnych, udziałach sieciowych czy w coraz częściej wykorzystywanych, serwisach w chmurze jak OneDrive czy Dropbox. Powiemy w jaki sposób łatwo współdzielić dane w ramach organizacji i poza nią, nie obawiając się jednocześnie o ich bezpieczeństwo. 

SafeGuard-DiskEncryption
mobile
Mobile Control, wieloplatformowe zarządzanie urządzeniami mobilnymi.
Cykl zakończony, zapraszamy do śledzenia nowych wydarzeń.

Smartfony i tablety to coraz częściej narzędzia pracy, tak jak stacje robocze czy laptopy, o ile jednak mechanizmy zarządzania tymi drugimi (jak np. AD) są już dobrze znane i powszechnie wykorzystywane o tyle zarządzanie urządzeniami mobilnymi zaczyna sprawiać problemy w działach IT większych organizacji. Podczas sesji opowiemy o narzędziach umożliwiających zarządzanie urządzeniami opartymi na takich platformach jak Android, iOS czy Windows Phone. Pokażemy nie tylko jak zdalnie zlokalizować, zablokować czy wymazać urządzenie w razie potrzeby, ale również jak dystrybuować oprogramowanie lub inne dane dla wielu urządzeń w jednej chwili. 

Email Protection, ochrona poczty przed spamem, wirusami i szyfrowanie wiadomości email. 
Cykl zakończony, zapraszamy do śledzenia nowych wydarzeń.

Poczta email to jedna z najpopularniejszych metod komunikacji, ale i jeden z najprostszych sposobów na rozprzestrzenianie się szkodliwego oprogramowania i zajmowanie naszego czasu poprzez zalewanie nas setkami niechcianych wiadomości. W trakcie sesji opowiemy w jaki sposób Sophos może ochronić naszą pocztę przed spamem czy przesyłaniem szkodliwego oprogramowania. Zaprezentujemy również mechanizmy zapobiegające wyciekowi danych z organizacji oraz jak prosto można zaszyfrować dane które nie powinny trafić do nieautoryzowanych odbiorców.

secure-email-gateway-advanced-threat-protection
Kurs zakończony egzaminem i certyfikatem uczestnictwa.
Prowadzony przez jedyne w Polsce Autoryzowane Centrum Treningowe SOPHOS.

By otrzymać certyfikat należy podczas testu odpowiedzieć prawidłowo na minimum 80% odpowiedzi i wykazać się obecnością na przynajmniej trzech z pięciu sesji cyklu. Test aktywny jest do 6 lipca 2016. Do testu podchodzić można wielokrotnie, kolejne podejścia po otrzymaniu informacji o wyniku na podany adres mailowy.

Termin zaliczenia testu minął, dziękujemy
ATC