Wakacyjne Warsztaty Synology 3
Bezpłatny cykl 9 spotkań online - zarejestruj się!

Wakacyjne Warsztaty Synology 3 to kontynuacja cyklu spotkań online, podczas których umożliwiamy unikalne spotkanie ze specjalistą i trenerem rozwiązań Synology. Podczas spotkań prezentowane są możliwości urządzeń i sposoby konfiguracji pozwalające na wykorzystanie 100% dostępnych narzędzi.

Każdej sesji będzie towarzyszyła możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzi trafiają wraz z podsumowaniem i nagraniem spotkania na skrzynki pocztowe uczestników.

Zapraszamy do rejestracji!

Cykl, złożony z 9 spotkań, doceniony został przez blisko 1700 zarejestrowanych uczestników!

Co spotkanie zadane zostanie pytanie konkursowe związane z tematyką danego webinaru. Spośród uważnych i aktywnych uczestników rozlosowane zostaną plecaki pełne niespodzianek. A po ostatnim spotkaniu WWS3 odbędzie się losowanie nagrody głównej, czyli BeeStation. Pamiętaj, możesz mieć najwyżej 2 nieobecności. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Rejestracja

Warsztaty przeprowadzamy na platformie MS Teams. Pod adresem

https://wws3.fen.pl/

znajdziesz formularz rejestracyjny do najbliższej sesji. Zachowaj ten link – będziemy go regularnie aktualizować!

Nie korzystasz z platformy MS Teams?
To nie problem! Do uczestnictwa w naszych warsztatach nie jest potrzebne konto Microsoft. Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny. Otrzymasz mail z linkiem do sesji, którą możesz otworzyć w przeglądarce. Nadal możesz zadawać nam pytania na czacie! Jeśli korzystasz z kalendarza Apple czy Google, zachęcamy Cię do pobrania naszego terminarza. Dzięki temu nie umknie Ci żaden warsztat.

Korzystasz z Teamsa?
Dołączenie do warsztatu do pestka! Po rejestracji wydarzenie pojawi się w Twojej aplikacji. Możesz pobrać nasz terminarz i wgrać go w kalendarz.

2.07.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 1

Synology DSM 7.xx – najważniejsze aktualizacje i zmiany

Jakie ciekawe i praktycznie nowości pojawiły się w DSM 7.1 & 7.2 i późniejszych aktualizacjach?
Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie z praktycznego punktu widzenia – zarówno dla środowisk domowych, jak i biznesowych.

9.07.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 2

Kopie zapasowe i przywracanie danych z urządzeń klienckich

Przedstawimy możliwości wykonywania kopii zapasowej i przywracanie danych z urządzeń PC i serwerów fizycznych w praktyce. Dzięki centralizacji interfejsu w konsoli mamy nadzór nad wszystkimi zadaniami (w tym zadania planowane według zdarzenia), a portal przywracania pozwala na granularne wydobycie pojedynczych plików z kopii zapasowej. Dodatkowo zaprezentujemy backup poszczególnych folderów z urządzeń klienckich.

16.07.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 3

Kopie zapasowe środowisk SaaS – Microsoft 365 & Google WorkSpace

Rosnące zapotrzebowanie na przechowywanie coraz większej ilości informacji w dłuższej perspektywie czasowej powoduje, że narzucone limity platform SaaS Microsoft 365 & Google WorkSpace stają się znacznym ograniczeniem dla mocno rozwijającego się rynku.
Z pomocą przychodzi backup obiektów ulokowanych we wspomnianych środowiskach SaaS. 

Podczas trwania spotkania omówimy darmowe pakiety Active Backup for Microsoft 365 & Active Backup for Google WorkSpace służące do tworzenia kopii zapasowych wraz z wygodnym portalem przywracania. 

23.07.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 4

Blokowa przestrzeń dyskowa 

Przestrzeń dyskowa oparta o architekturę blokową jest bardzo często wykorzystywana, szczególnie dla środowisk wirtualnych zapewniając odpowiednią wydajność i przepustowość.

Na spotkaniu wskażemy możliwości i konfigurację blokowej przestrzeni dyskowej z wykorzystaniem urządzeń NAS Synology.
Wyjaśnimy różnice pomiędzy typami LUN-ów iSCSI oraz optymalne warianty wdrożenia w różnych środowiskach.

30.07.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 5

Wysoka dostępność – niezawodność sprzętowa

Newralgiczne środowiska produkcyjne wymagają ciągłego dostępu do usług i danych. Aby zapewnić odpowiednią niezawodność rozwiązania IT producenci stosują architekturę klastra wysokiej dostępności.

Na webinarze zaprezentujemy intuicyjną architekturę klastra HA zarówno w oparciu o 2 identyczne urządzenia jak i typowe urządzenia 2-kontrolerowe.
Całością systemu zarządza pakiet Synology High Availability. 

6.08.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 6

Wirtualizacja na Synology

W obecnych czasach środowiska wirtualne są powszechnie wykorzystywane celem zapewnienia dodatkowych usług na jednym, głównym hoście zarządzającym.

Synology posiada pakiet Virtual Machine Manager, który posiada szereg ciekawych i praktycznych funkcjonalności, w tym hostowanie maszyn wirtualnych 3rd oraz systemu Virtual DSM, zabezpieczanie VM za pomocą migawek / replikacji czy też strukturę klastra VMM, w której wygodnie możemy przepinać VM pomiędzy różnymi hostami (urządzeniami NAS Synology z VMM). 

Wszystkie powyższe funkcjonalności zaprezentujemy na warsztacie. 

13.08.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 7

Migracja danych


Zmiana urządzenia czy to w procesie serwisowym, czy też na nowszy model zawsze generuje wyzwanie związane z odpowiednim przeniesieniem / migracją istniejących danych.

Na webinarze zaprezentujemy możliwości, aby taki proces wykonać odpowiednio z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, aby po wykonanych czynnościach dane z urządzenia Synology NAS pozostały nienaruszone (zarówno pliki, jak i metadane oraz konfiguracja systemu).

20.08.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 8

Routery Synology – praktyczne możliwości stosowania

Niezbędnym elementem każdego środowiska IT jest odpowiednie urządzenie brzegowe – router.

Synology posiada w ofercie cztery routery zarządzane za pomocą systemu operacyjnego Synology SRM. 

Podczas trwania warsztatu online zaprezentujemy szereg praktycznych funkcjonalności systemu SRM, w tym filtrowanie i ochronę sieci przed zagrożeniami z zewnątrz, tworzenie tuneli VPN w oparciu o protokół SSL VPN czy izolowanie sieci pozwalającej odseparować ruch pomiędzy różnymi urządzeniami IoT.

27.08.2024 | godzina 10:00
Spotkanie 9

Kompletny system CCTV od Synology

Monitoring IP zyskał w obecnych czasach bardzo dużą popularność zarówno dla sektorów biznesowych / publicznych jak i domowych. 

Wspomniana popularność przekłada się na nową gamę produktową i możliwości rozwoju usług w zakresie monitoringu wizyjnego.

Synology podąża za trendami i oferuje bardzo duże możliwości związane z wizyjnym zabezpieczeniem mienia, w tym współpracę z ponad 8500 modelami kamer 3rd, swoje kamery, stację do podglądu wizyjnego, czy też rejestratory do generowania analizy obrazu AI. Architektura Synology umożliwia również współpracę z zewnętrznymi modułami sterującymi, dzięki którym podłączymy do systemu czujki dymu, ognia, PIR, czy też wysterujemy centralkę alarmową oraz zintegrujemy kontrolę dostępu.
Całością środowiska zarządza nowoczesny system Surveillance Station. 

Powyższe zagadnienia omówimy na warsztacie. 

Zdobądź certyfikat potwierdzający Twoją obecność na Wakacyjnych Warsztatach Synology 3 i wyniesioną z nich wiedzę. Jednym z warunków jest wysoka obecność na naszych spotkaniach online – możesz mieć najwyżej 2 nieobecności!

Prowadzący
MC_tytul_2

Odpowiedzialny za rozwiązania Synology. Przez ostatnie lata prowadził i realizował projekty dla największych firm branży sektora energetycznego, retail i transportu.

ŁS_tytul_2

Wyspecjalizowany inżynier Synology w FEN, który świadczy wsparcie techniczne oraz prowadzi szkolenia z zakresu rozwiązań Synology i monitoringu wizyjnego.