Atak na infrastrukturę i jego późniejsza analiza w ujęciu rozwiązania EDR
16 grudnia, godz: 10:00
[ult_buttons btn_title=”Zarejestruj się” btn_link=”url:%23rejestracja|||” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-custom” btn_width=”350″ btn_height=”60″ btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#35a32f” btn_bg_color_hover=”rgba(12,2,2,0.64)” btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_border_size=”2″ btn_radius=”10″ btn_font_family=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:regular” btn_font_style=”font-weight:normal;font-style:normal;” btn_font_size=”20″]

Niektóre zaawansowane cyber zagrożenia infekują system, nie wykazując natychmiastowych oznak naruszenia bezpieczeństwa. Bardzo ciężko jest zidentyfikować takie zagrożenie w systemie. Podczas tego webinaru będziemy chcieli pokazać próby włamania do systemu przy użyciu różnych technik. W pierwszej części nasz pentester zaprezentuje kilka prób ataku i infekcji środowiska sieciowego.

W części drugiej inżynier Sophos pokaże w jaki sposób taki atak wygląda z punktu widzenia administratora sieci. Przeanalizuje ścieżkę ataku, przedstawi różne metody wykrywania czy dana aplikacja rzeczywiście jest zagrożeniem. Następnie pokaże metody eliminowania takich zagrożeń z infrastruktury. A także zaprezentuje w jaki sposób można przeanalizować naszą infrastrukturę pod kątem pozostałości po ataku.

threat-hunting-icon
Zwiększ widoczność niepewnych aplikacji w swoim środowisku
expertise-icon
Zautomatyzuj proces weryfikacji zagrożeń przy użyciu zaawansowanych funkcji analitycznych wbudowanych w rozwiązanie EDR
protection-icon
Całość oparta na zaawansowanym rozwiązanie bezpieczeństwa punktów końcowych, wspieranym przez sztuczną inteligencje
Prowadzący
jakub-s
Jakub Staśkiewicz
Audytor, trener, pentester

Audytor, trener, pentester posiadający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT zdobyte na stanowiskach technicznych, menedżerskich oraz audytorskich. Od 2011 związany z branżą cybersecurity. Posiada m.in. certyfikaty CEH oraz ISO27001 Lead Auditor. https://www.linkedin.com/in/kubas/?locale=pl_PL

marek_dalke
Marek Dalke
Sophos Certified Trainer

Trener i inżynier Sophos z kilkunastoletnim doświadczeniem w rozwiązaniach bezpieczeństwa sieciowego. Przeprowadził kilkadziesiąt certyfikowanych szkoleń Sophos dla inżynierów, setki prezentacji i wiele szkoleń zamkniętych dla administratorów.

Zasady rejestracji:

By zarejestrować się na webinar Sophos, należy wypełnić formularz i zaznaczyć zgody na komunikację.

*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Po przesłaniu formularza rejestracyjnego, na podany adres mailowy trafi wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Kliknięcie w przycisk potwierdzający w mailu ostatecznie potwierdza rejestrację.

Po przejściu na stronę z potwierdzeniem pojawi się link umożliwiający dostęp do sesji o wskazanej dacie i godzinie. Warto od razu zapisać podany odnośnik.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod tym adresem lub z pomocą ikonki Messenger znajdującej się w dolnym prawym roku tej strony.

Rejestracja

  Imię*

  Nazwisko*

  Adres email*

  Nazwa firmy*

  Telefon

  Zaznacz zgody, by zakończyć rejestrację:

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail w celach związanych z uczestnictwem w wydarzeniu.

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Czarnkowska 13, 60-415 Poznań) moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nazwy firmy, numeru telefonu, adresu e-mail, w celu przekazywania informacji poszkoleniowych, informacji o innych szkoleniach organizowanych przez Konsorcjum FEN Sp. z o.o. oraz informacji handlowych.