Warsztaty dla Administratorów:
QNAP w praktyce, czyli bezpieczeństwo danych, wydajność i uniwersalność
Zielona Góra, 19 lutego 2020

Skonfiguruj swoje środowisko od podstaw na żywym sprzęcie pod okiem doświadczonego instruktora.

Konsorcjum FEN, największy dystrybutor rozwiązań QNAP w Polsce serdecznie zaprasza na kolejną edycję warsztatów pozwalających poznać rozwiązania tego producenta w praktyce. Niezależnie od tego czy już administrujesz rozwiązaniami QNAP czy dopiero rozważasz ich zastosowanie to szkolenie jest dla Ciebie, dowiesz się nie tylko o nowinkach takich jak system operacyjny QTS Hero, ale również o tym czym jest QEnc i QDedup, w jaki sposób ochronić dane na urządzeniu przed ransomware oraz jak zrobić backup danych z Twoich serwerów czy maszyn wirtualnych.

W trakcie warsztatu każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji urządzenie oraz środowisko potrzebne do wykonania przewidzianych na szkoleniu zadań.

Warsztat przeznaczony jest dla obecnych i przyszłych administratorów rozwiązań QNAP. Resellerów sprzedających lub rozważających wprowadzenie produktów QNAP do oferty zapraszamy do rejestracji na dedykowany warsztat dla partnerów handlowych:

Warsztaty QNAP Partner Zielona Góra 18 lutego 2020

Uwaga:
Na każdym wydarzeniu mamy tylko 20 miejsc. Informacja na temat zakwalifikowania się na warsztaty jest przesyłana około tygodnia przed planowanym wydarzeniem.

Wymagania:

Komputer wyposażony w kartę Ethernet lub przejściówkę oraz system operacyjny Windows, a także uprawnienia administratora na wykorzystywanym koncie. Rekomendujemy przed warsztatami zainstalowanie aplikacji Qfinder:
https://www.qnap.com/en/utilities/essentials

Dopuszczalne jest wykorzystanie innych systemów operacyjnych może to jednak ograniczyć możliwość wykonania niektórych ćwiczeń w trakcie warsztatów, ze względu na niedostępność usług lub aplikacji.

Agenda:

W ciągu dnia odbywają się dwie sesje warsztatowe, o godzinie 8:30 i 13:00. Sesja warsztatowa trwa około 3 godziny. O przydziale do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń. Dokładny przydział przekazywany jest przez osobę prowadzącą najpóźniej na 2 dni przed wydarzeniem.

 1. Wprowadzenie
  Porównanie platform sprzętowych i dostępnych w QNAP systemów operacyjnych.

 2. Zarządzanie urządzeniem, bezpieczeństwo i integracja z siecią.
  LAB1. Zapoznanie z urządzeniem, konfiguracja przełącznika wirtualnego.

 3. Metody dostępu, optymalizacji i ochrony danych na QNAP.
  LAB 2. Konfiguracja woluminów, szyfrowanie danych, dostęp przez protokół SMB i File Station. Zapewnianie ochrony danych przed oprogramowaniem ransomware na przykładzie folderów współdzielonych i migawek.

 4. 1.2..3…Backup!
  LAB 3. Ochrona środowisk fizycznych i wirtualnych na przykładzie aplikacji współpracujących z QNAP.

 5. Drugie oblicze QNAP – AppCenter.
[ultimate_google_map zoom=”14″ map_style=”subtle-grayscale” map_markers=”Leśna 15b, Zielona Góra”]
Miejsce szkolenia:
Hotel Aura

ul. Leśna 15b
65-794 Zielona Góra
tel.+48 68 4755610

e-mail:aura@aurahotel.pl

www.aurahotel.pl

Prowadzący
Łukasz Naumowicz
Certyfikowany inżynier QNAP

Certyfikowany architekt i trener z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT.

Na przestrzeni lat specjalizował się w różnych rozwiązaniach od sieci LAN/WLAN przez rozwiązania bezpieczeństwa, aż po systemy magazynowania i ochrony danych, co pozwala mu spojrzeć na aktualne potrzeby i problemy z szerszej perspektywy i dobrać optymalne rozwiązanie.

Zasady rejestracji:

Po wypełnieniu formularza otrzymasz potwierdzenie wypełnienia i przesłania zgłoszenia. Ostateczne potwierdzenie obecności następuję na tydzień przed terminem warsztatów. Przydział do grupy warsztatowej zostanie przesłany w osobnej wiadomości przez prowadzącego, najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

Organizator zastrzega sobie możliwość wystawienia faktury na 500 zł netto, w przypadku gdy uczestnik spotkania nie stawi się na warsztatach. Koszty związane są ze zwrotem nakładów poniesionych na organizację szkolenia.

W razie pytań prosimy o skorzystanie z kontaktu (niebieski dymek w prawym dolnym rogu ekranu) lub kontakt mailowy.

[bsf-info-box icon=”dfd-icon-ribbon_star” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Solidna dawka wiedzy technicznej” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
[bsf-info-box icon=”dfd-icon-businessman” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Tylko 10 miejsc” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.