Warsztaty dla Partnerów:
QNAP w praktyce, czyli bezpieczeństwo danych, wydajność i uniwersalność
Zielona Góra, 18 lutego 2020

Skonfiguruj swoje środowisko od podstaw na żywym sprzęcie pod okiem doświadczonego instruktora.

Konsorcjum FEN, największy dystrybutor rozwiązań QNAP w Polsce serdecznie zaprasza na kolejną edycję warsztatów pozwalających poznać rozwiązania tego producenta w praktyce. Niezależnie od tego czy już jesteś partnerem marki QNAP czy dopiero planujesz nim zostać to szkolenie jest dla Ciebie, dowiesz się nie tylko o nowinkach takich jak system operacyjny QTS Hero, ale również o tym czym jest QEnc i QDedup, w jaki sposób ochronić dane na urządzeniu przed ransomware oraz jak zrobić backup danych z Twoich serwerów czy maszyn wirtualnych.

W trakcie warsztatu każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji urządzenie oraz środowisko potrzebne do wykonania przewidzianych na szkoleniu zadań.

Warsztat przeznaczony jest dla resellerów rozwiązań QNAP. Firmy nie związane ze sprzedażą produktów QNAP oraz administratorów zapraszamy do rejestracji na dedykowany warsztat dla administratorów:

Warsztaty QNAP Zielona Góra dla administratorów 19 lutego 2020

Uwaga:
Na każdym wydarzeniu mamy tylko 10 miejsc. Informacja na temat zakwalifikowania się na warsztaty jest przesyłana około tygodnia przed planowanym wydarzeniem.

Wymagania:

 1. Komputer wyposażony w kartę Ethernet lub przejściówkę oraz system operacyjny Windows, a także uprawnienia administratora na wykorzystywanym koncie. Rekomendujemy przed warsztatami zainstalowanie aplikacji Qfinder:
  https://www.qnap.com/en/utilities/essentials
 2. Urządzenie mobilne wyposażone w system Android lub iOS, brak urządzenia nie wyklucza możliwości udziału w warsztacie, uniemożliwi jednak wykorzystanie aplikacji mobilnych QNAP oraz konfigurację autentykacji 2FA na urządzeniu.

Dopuszczalne jest wykorzystanie innych systemów operacyjnych może to jednak ograniczyć możliwość wykonania niektórych ćwiczeń w trakcie warsztatów, ze względu na niedostępność usług lub aplikacji.

Agenda:

Podczas warsztatów przewidujemy lunch oraz przerwy kawowe

Rozpoczęcie godz.: 9.30
Zakończenie około godz.: 16.30

 1. Wprowadzenie
  Porównanie platform sprzętowych i dostępnych w QNAP systemów operacyjnych.
 2. Integracja z siecią i bezpieczeństwo urządzenia.
  LAB 1. Inicjalizacja urządzenia, konfiguracja sieci i przełącznika wirtualnego, ustawienie zabezpieczeń, ochrona konta administratora z wykorzystaniem 2FA.
 3. Architektura pamięci masowej QNAP
  LAB 2. Zapoznanie z architekturą puli pamięci, konfiguracja woluminów i LUNów, szyfrowanie danych.
 4. Metody dostępu do danych na QNAP i współpraca ze środowiskami wirtualnymi.
  LAB 3. Dostęp plikowy(SMB, File Station, QSync) i blokowy (iSCSI).
 5. Ochrona danych i optymalizacja dostępu do zasobów na urządzeniu.
  LAB 4. Zapewnianie ochrony danych przed oprogramowaniem ransomware na przykładzie folderów współdzielonych i migawek.
 6. 1.2..3…Backup!
  LAB 5. Backup i synchronizacja danych między QNAPami oraz ochrona środowisk fizycznych i wirtualnych na przykładzie aplikacji współpracujących z QNAP.
 7. Drugie oblicze QNAP – AppCenter.
  LAB 6. Do wyboru: wirtualizacja na QNAP – Virtualization Station, monitoring wizyjny – QVR Pro, brama do chmury – Hybrid Mount.
[ultimate_google_map zoom=”14″ map_style=”subtle-grayscale” map_markers=”Leśna 15b, Zielona Góra”]
Miejsce szkolenia:
Hotel Aura

ul. Leśna 15b
65-794 Zielona Góra
tel.+48 68 4755610

e-mail:aura@aurahotel.pl

www.aurahotel.pl

Prowadzący
Łukasz Naumowicz
Certyfikowany inżynier QNAP

Certyfikowany architekt i trener z ponad 10 letnim doświadczeniem w branży IT.

Na przestrzeni lat specjalizował się w różnych rozwiązaniach od sieci LAN/WLAN przez rozwiązania bezpieczeństwa, aż po systemy magazynowania i ochrony danych, co pozwala mu spojrzeć na aktualne potrzeby i problemy z szerszej perspektywy i dobrać optymalne rozwiązanie.

Zasady rejestracji:

Po wypełnieniu formularza otrzymasz potwierdzenie wypełnienia i przesłania zgłoszenia. Ostateczne potwierdzenie obecności następuję na tydzień przed terminem warsztatów. Przydział do grupy warsztatowej zostanie przesłany w osobnej wiadomości przez prowadzącego, najpóźniej 2 dni przed wydarzeniem.

Organizator zastrzega sobie możliwość wystawienia faktury na 500 zł netto, w przypadku gdy uczestnik spotkania nie stawi się na warsztatach. Koszty związane są ze zwrotem nakładów poniesionych na organizację szkolenia.

W razie pytań prosimy o skorzystanie z kontaktu (niebieski dymek w prawym dolnym rogu ekranu) lub kontakt mailowy.

[bsf-info-box icon=”dfd-icon-ribbon_star” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Solidna dawka wiedzy technicznej” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
[bsf-info-box icon=”dfd-icon-businessman” icon_size=”50″ icon_color=”#ffffff” icon_style=”square” icon_color_bg=”#3a3a3a” enable_custom_title_typography=”yes” title=”Tylko 10 miejsc” pos=”top” title_font=”font_family:Lato|font_call:Lato|variant:300″ title_font_style=”font-weight:300;” title_font_size=”30″ title_font_line_height=”35″ title_font_color=”#494949″][/bsf-info-box]
Rejestracja

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.