Powrót do szkoły QNAP
Bezpłatny kurs obsługi urządzeń QNAP – tylko w oficjalnej dystrybucji

Szkolenie przeprowadzone w ramach działalności
Certyfikowanego Centrum Treningowego QNAP

Gratulujemy!

Jeśli trafiłeś tutaj za pośrednictwem specjalnie oznaczonej naklejki z opakowania Twojego QNAPa, to gwarancja, że jesteś nabywcą sprzętu pochodzącego z oficjalnej, polskiej dystrybucji.

Wiąże się to z wieloma korzyściami, w tym wsparciem technicznym, pełną gwarancją i również dostępem do tego kursu, który rozszerza wiedzę o możliwościach urządzeń QNAP.

Zapraszamy do rejestracji i odblokowania dostępu do 10h materiałów, prezentacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Opinie
“Świetnie pozwala usystematyzować wiedzę o QNAP. Mam, korzystam, a nie do końca wiem jak to działa. Dzięki takiemu webinarium dużo się rozjaśnia.”
Grzegorz Małyszek, Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
“Bardzo cenne i pożyteczne  szkolenie. Zwraca uwagę na istotne elementy konfigurowania.  Więcej takich.”
Jacek Charytonowicz, CHAR Electronics
“Bardzo przydatne szkolenie. Posiadam 2 “duże” QNAPy i kilka małych w firmie, ale teraz mam więcej pomysłów jak je wykorzystać.”
Robert Kucharski, Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Prowadzący
lukasz_milic
Łukasz Milic
Certyfikowany Trener QNAP

Łukasz jest pierwszym w Polsce Certyfikowanym Trenerem QNAP, pracującym przy pierwszym w Polsce Autoryzowanym Centrum Treningowym QNAP.

W swoim portfolio ma nie tylko wiele udanych szkoleń (ponad 50 przeszkolonych inżynierów QNAP), ale także oglądane przez setki osób webinary QNAP w których pokazuje najciekawsze tajemnice urządzeń QNAP.

Sesja #1:
QNAP NAS – uniwersalny serwer sieciowy nie tylko do przechowywania plików.
Sesja #2:
Zaawansowany storage – nie tylko dysk sieciowy
Sesja #3:
QNAP i backup na kilka sposobów
Sesja #4:
Wirtualizacja i sieci
Sesja #5:
QNAP na straży bezpieczeństwa
Sesja #6:
Dane zawsze dostępne
Sesja #7:
QTS 4.3 ma moc!
Agenda
QNAP NAS – uniwersalny serwer sieciowy nie tylko do przechowywania plików.

Często rozwiązania typu NAS postrzegamy jako to miejsce w sieci, gdzie są filmy i zdjęcia.
Zobacz, dlaczego QNAP to zdecydowanie więcej! Skorzystaj z wielu bezpłatnych funkcji urządzenia, które pozwolą stworzyć zaawansowany serwer sieciowy zamknięty nawet w małym urządzeniu.

Zaawansowany storage – nie tylko dysk sieciowy

Zobacz, jak optymalnie skonfigurować urządzenie do pracy. Pamiętaj – od tego, jak skonfigurujesz swój storage zależy, jaką będzie miał wydajność oraz jakie funkcje będzie udostępniał.
Partnerem tego warsztatu jest firma Seagate, producent wydajnych dysków twardych. Pokażemy, dlaczego warto wybrać dyski Seagate do działania z rozwiązaniami QNAP oraz jakie dodatkowe możliwości oferuje producent.

QNAP i backup na kilka sposobów

Na pewno słyszałeś, że ludzie dzielą się na tych, co backup robią, i na tych, którzy dopiero będą robić. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, zobacz, co oferuje QNAP. Pokażemy Ci, jak zabezpieczyć to, co znajduje się na urządzeniu dzięki mechanizmom migawek oraz replikacji, ale także zaprezentujemy, jak zmienić QNAP w zaawansowany backup apliance dla środowisk wirtualnych
Partnerem tego warsztatu jest firma NAKIVO, producent rozwiązania NAKIVO Backup&Replication, które pozwala na skuteczne zabezpieczenie maszyn wirtualnych działających w środowiskach VMware, Hyper-V czy Amazon EC2.

Wirtualizacja i sieci

Ten odcinek naszych warsztatów poświęcimy dwóm zagadnieniom – wirtualizacji oraz konfiguracji sieciowej. Pokażemy, że QNAP może być zarówno storage dla zewnętrznych środowisk wirtualnych jak Hyper-V czy VMware, ale też sam może pełnić funkcję hosta maszyn wirtualnych. Zobacz nowy interfejs i nowe funkcje. Ale to nie wszystko. Pokażemy też, jak skonfigurować w QNAP połączenia sieciowe, w tym agregujące kilka interfejsów sieciowych.
W tym odcinku partnerem specjalnym jest firma Planet, producent rozwiązań sieciowych – pokażemy, że warto zainteresować się przełącznikami sieciowymi tej firmy i wykorzystywać je w połączeniu z QNAP!

QNAP na straży bezpieczeństwa

Po 4 odcinkach na pewno będziesz już wiedział, że QNAP oferuje wiele ciekawych funkcji. Ale może jeszcze więcej! Zobacz, jak zmienić urządzenie w strażnika bezpieczeństwa, czyli w rejestrator video dla kamer IP. Co ważne, nie musisz rezygnować z innych opcji rozwiązania, obraz z kamer może być nagrywany niezależnie od pozostałych funkcji.
Specjalnym partnerem piątego odcinka naszych warsztatów będzie firma Dahua, czyli producent kamer, które świetnie integrują się z QNAP.

Dane zawsze dostępne

Na pewno zależy Ci na tym, aby Twoje dane zawsze były dostępne. Zobacz, jak QNAP stara się w tym pomóc, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Pokażemy Ci, jak skonfigurować serwer VPN i skorzystać z chmury QNAP , ale też omówimy zaawansowane urządzenia, które stawiają na niezawodność. Ale pamiętaj, każde urządzenie elektryczne potrzebuje jednej, krytycznej rzeczy – zasilania.
Dlatego partnerem kolejnego odcinka warsztatów QNAP jest firma CyberPower – producent urządzeń UPS, które można skutecznie połączyć z QNAP i zapewnić ciągłość działania nawet w przypadku utraty zasilania!

QTS 4.3 ma moc!

A wiesz dlaczego? Bo pozwala na jeszcze więcej, niż poprzednia wersja systemu. Kończąc nasze warsztaty, chcielibyśmy pokazać Ci, jakie ciekawe nowości pojawiły się w tym systemie. Korzystasz z multimediów? Świetnie, teraz możesz więcej! Chciałbyś rozpocząć przygodę z Internetem Rzeczy? QNAP w tym pomoże? A może często podróżujesz i chciałbyś zawsze bezpiecznie przeglądać Internet i korzystać z poczty? Żaden problem – Twój NAS też może się przydać!