Wakacyjne Warsztaty Synology
ON-LINE

Bezpłatny kurs obsługi urządzeń Synology

next01
Bezpłatny cykl webinarów zakończony certyfikatem uczestnictwa

Wakacyjne Warsztaty Synology, to cykl spotkań online, podczas których umożliwiamy unikalne spotkanie ze specjalistą i trenerem rozwiązań Synology.

Cotygodniowe spotkania prezentują możliwości urządzeń i sposoby konfiguracji pozwalające na wykorzystanie 100% dostępnych opcji.

Każdej sesji towarzyszy możliwość zadawania pytań, na których odpowiedzi trafiają wraz z podsumowaniem i nagraniem spotkania na skrzynki pocztowe uczestników.

Osoby, które spełnią warunki frekwencji i zdadzą odpowiednio przygotowany test otrzymają certyfikat uczestnictwa potwierdzający zdobytą wiedzę.

Zapraszamy do rejestracji!

Prowadzący
komil-luczak
Kamil Łuczak
Specjalista i Trener rozwiązań Synology

Doświadczony specjalista związany od lat z marką Synology.

Posiada zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętności handlowe. Ma za sobą wiele zrealizowanych projektów oraz wdrożeń Synology.

Certyfikat uczestnictwa

Wysoka frekwencja oraz pomyślnie zdany test na zakończenie cyklu upoważniają do otrzymania Certyfikatu Uczestnictwa w Wakacyjnych Warsztatach Synology, który jest potwierdzeniem zdobytej wiedzy.

Na aktywnych uczestników czekają również inne niespodzianki.

certyfikat-WWS
Agenda
integrated_backup_01
Poznaj Synology DSM 6.2
24 lipca 2019, godz. 10:00

Poznaj system operacyjny Synology DSM oraz jego możliwości. Dowiedz się jak zainstalować system oraz skonfigurować dostęp do Twojego Synology NAS z każdego zakątka świata, w którym jest dostęp do internetu. Dowiedz się ponadto jak stworzyć bibliotekę zdjęć z wykorzystaniem aplikacji Photo Station oraz Synology Moments.

Czas trwania sesji planowany na 60 minut.

Wysokowydajny backup na Twój Synology NAS
31 lipca 2019, godz. 10:00

Podczas tej sesji dowiesz się jak w prosty sposób skonfigurować zadanie backupu Twojego komputera lub serwera fizycznego na Synology NAS. Zobaczysz jak wykonać taki backup, a następnie jak przywrócić go w postaci maszyny wirtualnej. Zobaczysz także jak w szybki sposób odzyskać pojedyncze pliki (np. po przypadkowym usunięciu).

Czas trwania sesji planowany na 60 minut.

recording_01
straightforward01
Wysoka dostępność – o klastrze SHA
7 sierpnia 2019, godz. 10:00

W tej sesji zobaczysz jak utworzyć klaster wysokiej dostępności z dwóch bliźniaczych urządzeń Synology. Wyjaśnimy dlaczego warto się zainteresować wysoką dostępnością, którą oferuje Synology. Pokażemy jak wygląda przełączenie usług z jednego serwera na drugi dzięki zasymulowanej awarii serwera aktywnego. Dodatkowo pokażemy jak skonfigurować automatyczne wyłączenie serwera po awarii zasilania z wykorzystaniem zasilacza awaryjnego. 

Partnerem specjalnym jest firma CyberPower, producent zasilaczy awaryjnych UPS – pokażemy, że warto zainteresować się rozwiązaniami CyberPower we współpracy z Synology. 

Czas trwania sesji planowany na 55 minut.

Wirtualizacja Synology
14 sierpnia 2019, godz. 10:00

Sesja w całości poświęcona zagadnieniom wirtualizacji na Synology NAS. Dowiesz się, jak utworzyć oraz skonfigurować maszynę wirtualną na Synology NAS, jak utworzyć klaster maszyn wirtualnych oraz jak skonfigurować przełącznik wirtualny.

To jednak nie wszystko. Poza samą konfiguracją pokażemy Ci jak chronić maszyny wirtualne za pomocą migawek. 

Czas trwania sesji planowany na 55 minut.

virtual_dsm_03
devices_01-dahua
Synology jako rozwiązanie monitoringu wizyjnego
21 sierpnia 2019, godz. 10:00

Poznaj możliwości monitoringu wizyjnego na Synology. Dowiedz się jak podłączyć i skonfigurować kamery IP w aplikacji Surveillance Station na Synology NAS. Przekonaj się jak skonfigurować wykrywanie zdarzeń i automatyczne powiadomienia, w przypadku wykrycia ruchu. 

Partnerem specjalnym jest firma Dahua, producent kamer, które w bardzo prosty sposób integrują się z Synology. 

Czas trwania sesji planowany na 60 minut.

Rozwiązania sieciowe Synology
oraz serwer poczty
28 sierpnia 2019, godz. 10:00

Ten webinar będzie poświęcony dwóm aspektom: rozwiązaniom sieciowym Synology oraz serwerowi mailowemu. Dowiesz się jak uruchomić system SRM oraz skonfigurować router Synology. Przedstawimy konfigurację filtrów sieciowych, zabezpieczeń w aplikacji Threat Prevention oraz konfigurację DDNS oraz VPN. Ponadto dowiesz się utworzyć i skonfigurować system poczty na Synology NAS.

Czas trwania sesji planowany na 60 minut.

ui02