Wakacyjne Warsztaty Synology
Bezpłatny kurs obsługi urządzeń Synology
6 sesji pełnych wiedzy o rozwiązaniach Synology

Wakacyjne Warsztaty Synology zostały nagrane w lipcu i sierpniu 2019 roku. Oddajemy w Twoje ręce pełen zestaw materiałów dotyczących tego cyklu, który zgromadził rekordowe 1200 uczestników.

Nagrania i materiały prezentują możliwości urządzeń i sposoby konfiguracji pozwalające na wykorzystanie 100% dostępnych opcji.

Każdej sesji towarzyszyła możliwość zadawania pytań, na które odpowiedzieliśmy i dołączyliśmy do każdego nagrania.

Zapraszamy do oglądania!

Prowadzący
Kamil Łuczak
Specjalista i Trener rozwiązań Synology

Doświadczony specjalista związany od lat z marką Synology.

Posiada zarówno wiedzę techniczną, jak i umiejętności handlowe. Ma za sobą wiele zrealizowanych projektów oraz wdrożeń Synology.

Sesje i materiały
Poznaj Synology DSM 6.2

Poznaj system operacyjny Synology DSM oraz jego możliwości. Dowiedz się jak zainstalować system oraz skonfigurować dostęp do Twojego Synology NAS z każdego zakątka świata, w którym jest dostęp do internetu. Dowiedz się ponadto jak stworzyć bibliotekę zdjęć z wykorzystaniem aplikacji Photo Station oraz Synology Moments.

Wysokowydajny backup na Twój Synology NAS

Podczas tej sesji dowiesz się jak w prosty sposób skonfigurować zadanie backupu Twojego komputera lub serwera fizycznego na Synology NAS. Zobaczysz jak wykonać taki backup, a następnie jak przywrócić go w postaci maszyny wirtualnej. Zobaczysz także jak w szybki sposób odzyskać pojedyncze pliki (np. po przypadkowym usunięciu).

Wysoka dostępność – o klastrze SHA

W tej sesji zobaczysz jak utworzyć klaster wysokiej dostępności z dwóch bliźniaczych urządzeń Synology. Wyjaśnimy dlaczego warto się zainteresować wysoką dostępnością, którą oferuje Synology. Pokażemy jak wygląda przełączenie usług z jednego serwera na drugi dzięki zasymulowanej awarii serwera aktywnego. Dodatkowo pokażemy jak skonfigurować automatyczne wyłączenie serwera po awarii zasilania z wykorzystaniem zasilacza awaryjnego.

Partnerem specjalnym jest firma CyberPower, producent zasilaczy awaryjnych UPS – pokażemy, że warto zainteresować się rozwiązaniami CyberPower we współpracy z Synology.

Wirtualizacja Synology

Sesja w całości poświęcona zagadnieniom wirtualizacji na Synology NAS. Dowiesz się, jak utworzyć oraz skonfigurować maszynę wirtualną na Synology NAS, jak utworzyć klaster maszyn wirtualnych oraz jak skonfigurować przełącznik wirtualny.

To jednak nie wszystko. Poza samą konfiguracją pokażemy Ci jak chronić maszyny wirtualne za pomocą migawek.

Synology jako rozwiązanie monitoringu wizyjnego

Poznaj możliwości monitoringu wizyjnego na Synology. Dowiedz się jak podłączyć i skonfigurować kamery IP w aplikacji Surveillance Station na Synology NAS. Przekonaj się jak skonfigurować wykrywanie zdarzeń i automatyczne powiadomienia, w przypadku wykrycia ruchu.

Partnerem specjalnym jest firma Dahua, producent kamer, które w bardzo prosty sposób integrują się z Synology.

Rozwiązania sieciowe Synology
oraz serwer poczty

Ten webinar będzie poświęcony dwóm aspektom: rozwiązaniom sieciowym Synology oraz serwerowi mailowemu. Dowiesz się jak uruchomić system SRM oraz skonfigurować router Synology. Przedstawimy konfigurację filtrów sieciowych, zabezpieczeń w aplikacji Threat Prevention oraz konfigurację DDNS oraz VPN. Ponadto dowiesz się utworzyć i skonfigurować system poczty na Synology NAS.